Dzień otwartych drzwi na WSSP

Dni otwarte

Zapraszamy na Dzień otwartych drzwi w Wyższej Szkole Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie, który odbędzie się 18.03.2015 w naszej Uczelni.

• Godz. 10.30 (aula)
    Rozpoczęcie „Dnia otwartych drzwi” WSSP im. W. Pola z udziałem Rektora WSSP Prof. dr hab. Witolda Kłaczewskiego i Doc. Henryka Stefanka, Kanclerza Założyciela WSSP.
  • Godz. 10.45 (aula)
    Program artystyczny, a w nim między innymi znane i lubiane piosenki włoskie i hiszpańskie.

Wydział Nauk o Zdrowiu

• Godz.12.15 ( sala. 28)
    Prezentacja kierunku fizjoterapii – dziekan WNoZ dr. n. med. Witold Furgał prof WSSP, prodziekan WNoZ dr n. med. Małgorzata Starczyńska.
  • Godz. 12.30 – 13.15 (sala 51)
    Prezentacja kierunku kosmetologii – prodziekan WNoZ dr n. biol. Małgorzata Gorzel, wykład pt „Dlaczego warto studiować kosmetologię”.
  • Godz. 11.30 – 13.00 (sale wykł. i prac. nr. 30, 31, 57, 58, 65, 70)
    -Zapoznanie się z infrastrukturą pracowni specjalistycznych: kinezyterapii, fizykoterapii oraz sal komputerowych i biblioteki.
  • Godz. 11.00 – 13.15 (pracownia nr 30 i 31)
    – Prezentacja przez studentów zabiegów terapii manualnej, masażu, kinezjotapingu.
  • Godz. 11.00 – 13.00 ( hol główny)
    – Prezentacja udzielania pierwszej pomocy
  • Godz. 11.00 – 13.15 (sala 34)
    Pracownia kosmetyki pielęgnacyjnej
    – Pokazy wybranych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, w tym mezoterapiamikoigłowa, mikrodermabrazja diamentowa, sonoforeza, jonoforeza, piling kawitacyjny, parafinowanie dłoni, farbowanie brwi i rzęs.
    – Możliwość skorzystania z wybranych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających przez uczestników dni otwartych.
  • Godz. 11.00 – 13.15 (sala 49)
    Pracownia wizażu i stylizacji
    – Pokaz makijażu artystycznego wykonanego przez studentki WSSP
    – Malowane i zdobienie płytki paznokciowej
  • Godz. 11.00 – 13.15 (sala 39)
    Pracownia preparatyki kosmetycznej
    – Projektowanie i receptura kosmetyku
    – Wykonanie mydła z dodatkiem naturalnych surowców roślinnych

Wydział Turystyki i Wychowania Fizycznego

• Godz.11.20 -11.35 (aula)
    Prezentacja kierunku turystyki i rekreacji oraz wychowania fizycznego – dziekan WTiWF dr hab. Leopold Dolecki prof. WSSP
  • Godz. 10.30 -13.15 (hol główny)
    – Prezentacja kuchni regionalnej połączone z degustacją potraw regionalnych – Hotel „Roztocze” Henryka Kapronia z Obszy k. Biłgoraja.
  • Godz. 10.30 – 13.15 (hol główny)
    – Degustacja kawy. Prezentacja firmy Satvend
  • Godz. 10.30 – 13.15 (hol główny)
    – Smaki tradycyjnej staropolskiej kuchni prezentowany przez Hotel Marzanna – Siedlisko Folkloru z Niedrzwicy Kościelnej.
  • Godz. 11.00 -13.15 (sala 26)
    Gabinet dogoterapii
    – Prezentacja metod rehabilitacji.
  • Godz. 11.40 – 12.15 (hol główny)
    – Prezentacja Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji
  • Godz. 12.20 – 12.40 ( sala gimnastyczna)
    – Pokazy judo. Prezentują zawodnicy KU AZS WSSP – podopieczni trenera Waldemara Białowąsa
  • Godz. 12.40 (aula )
    – Jak godzić sport ze studiowaniem – spotkanie z piłkarkami ręcznymi, mistrzyniami Europy oraz Europejskich Igrzysk Studenckich w Piłce Ręcznej
  • Godz.12.00 – 12.45 (hol główny)
    – Konkursy (z nagrodami) wiedzy z zakresu Turystyki, Hotelarstwa i Gastronomii.

Wydział Studiów Anglojęzycznych

• Godz. 11.30 – 12.30 (sala 51)
    Studia anglojęzyczne. Prezentacja mgr Monika Wróbel, kier. dziekanatu
    – Prezentacja krajów przez studentów anglojęzycznych:
    Arabia Saudyjska, Białoruś, Indonezja, Irlandia, Izrael, Pakistan, Polska, Turcja, Uganda.- Lekcja języka:
    arabskiego, indonezyjskiego, tureckiego, urdu, włoskiego.

Biuro Karier i Współpracy z Zagranicą

• Godz. 11.40 – 13.00 ( hol główny)
    – Prezentacja współpracy z uczelniami Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus + – mgr Anna Szczepaniak, koordynator Biura Karier i Współpracy z zagranicą WSSP.
    – Kariera razem z WSSP.

• 13.15 -13.30 (aula)
    Podsumowanie „Dnia otwartych drzwi” WSSP im. W Pola w Lublinie.