plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Wychowanie Fizyczne

Wydział Nauk Społecznych

Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)

Uzyskany tytuł: licencjat

ECTS: 180

Język wykładowy:

– polski
– angielski

Folder reklamowy – Wychowanie fizyczne

[qbutton size=”big_large_full_width” style=”white” font_style=”normal” text=”Rekrutacja trwa !” color=”#2d9e27″ hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#2d9e27″ border_color=”#bababa” link=”https://akademia-pol.edu.pl/rekrutacja_wssp/”]

Studiuj wychowanie fizyczne w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Wychowanie fizyczne - Studia I stopnia (licencjackie)

Od 2011 roku w Wyższej Szkole Społeczno – Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie na Wydziale Turystyki i Wychowania Fizycznego funkcjonuje kierunek Wychowania Fizycznego zarówno w systemie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Jest to jedyna uczelnia w Lublinie, która posiada ten kierunek studiów. Studia licencjackie I stopnia trwają 3 lata. Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra naukowo – dydaktyczna.

 

Zalet studiowania na kierunku wychowania fizycznego w Lublinie jest wiele, w tym między innymi to, że młodzi ludzie uprawiający wyczynowo sport w lubelskich klubach oraz klubach funkcjonujących w miastach i miejscowościach położonych wokół Lublina mają możliwość edukowania się nie rezygnując z reprezentowania barw swoich macierzystych klubów. Mogą bowiem dojeżdżać na zajęcia w WSSP praktycznie z miejsca swojego zamieszkania.
– Jest to także szansa dla instruktorów sportu i nauczycieli o podwyższenia swoich kwalifikacji zawodowych. Studenci, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe mają możliwość korzystania z indywidualnego toku studiów. Z tego przywileju skorzystało już wielu sportowców edukujących się w WSSP – podkreśla doc. Henryk Stefanek – kanclerz i założyciel WSSP.

 

Zajęcia prowadzone są zarówno w salach wykładowych i obiektach należących do uczelni jak i halach, basenach i boiskach należących do innych ośrodków sportowych znajdujących się w Lublinie.

Zajęcia praktyczne prowadzili i prowadzą doświadczeni praktycy, znakomici niegdyś zawodnicy, a dzisiaj szkoleniowcy jak choćby:

  • Lesław Ćmikiewicz były reprezentant kraju, były piłkarz Legii Warszawa i reprezentant Polski a także trener selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej,
  • Zbigniew Bartnik – były trener niegdyś I – ligowego Motoru Lublin, II – ligowego Hetmana Zamość,
  • Czuwaju Przemyśl, a obecnie prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej,
  • Tadeusz Łapa – były trener Motoru Lublin, Avii Świdnik i występującego w ekstraklasie Górnika Łęczna,
  • dr Marta Niewczas – wielokrotna mistrzyni świata i zdobywczyni pucharu świata w karate tradycyjnym,
  • Małgorzata Majerek – piłkarka ręczna, była zawodniczka MKS Selgros Lublin, wielokrotna mistrzyni Polski i reprezentantka kraju, czy Sabina Włodek – była reprezentantka Polski, wielokrotna mistrzyni kraju była zawodniczka Montexu Lublin, a obecnie trener piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin.

 

W WSSP im. W. Pola w Lublinie studiowali bądź studiują zawodnicy reprezentujący lubelskie kluby jak choćby: piłkarki ręczne, które znakomicie reprezentowały MKS Selgros Lublin, a niektóre także reprezentowały Polskę na najważniejszych imprezach międzynarodowych. Wśród nich są między innymi: Alina Wojtas, Joanna Drabik, Agnieszka Kocela, Weronika Gawlik, Marta Gęga, Honorata Syncerz. One, a także inne studentki – piłkarki ręczne przyczyniły się do sukcesów piłkarek ręcznych Klubu Uczelnianego AZS WSSP, które aż pięciokrotnie zdobywały złote medale podczas Akademickich Mistrzostw Europy i Igrzyskach Europejskich- mówi rektor WSSP prof. dr. hab. Witold Kłaczewski.

 

W WSSP edukowali się bądź jeszcze studiują także:

  • Kamil Stachyra – piłkarz nożny Motoru Lublin, Daniel Iwanek – mistrz świata w karate tradycyjnym,
  • Kamil Wolski – były piłkarz nożny Motoru Lublin Mateusz Kozieł – piłkarz nożny Wisły Puławy,
  • Weronika Klimek – piłkarka nożna Pogoni Szczecin, Damian Maleszyk – były piłkarz nożny Lewartu Lubartów, GKS Bogdanka i Polonii Warszawa,
  • Rafał Boryc -zawodnik sztuk walki,
  • w WSSP studiowała również Katarzyna Kierdrzynek – piłkarka nożna Górnika Łęczna, a obecnie grająca w zawodowym klubie Paris Saint – Germain we Francji,
  • Jacek Ziarkowski – były piłkarz nożny II ligowego Hetmana Zamość, grający także w ekstraklasie w Odrze Wodzisław i greckich zawodowych klubach, a obecnie trener III ligowej Avii Świdnik i Arkadiusz Szulc – piłkarz nożny III ligowego Lewartu Lubartów i wcześniej Avii Świdnik.

 

Znakomite wyniki osiągali także studiujący w WSSP reprezentanci kickboxingu:

  • Jakub Kalinowski ,
  • Vitalii Mustafaiev,
  • Oleksii Ovsiannikov,
  • Tomasz Borowiec,
  • Konrad Płaza,
  • Michał Gregorczyk,

którzy zdobywali złote, srebrne i brązowe medale podczas mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

 

Znakomite wyniki osiągnęła też Aleksandra Ginalska z KU AZS WSSP podczas w Akademickiego Pucharu Polski w Karate WKF.

 

To tylko niektórzy z licznej grupy sportowców, którzy wybrali studia na kierunku wychowania fizycznego w WSSP im. W. Pola w Lublinie. Warto pójść w ich ślady.

MOŻLIWOŚCI KARIERY ZAWODOWEJ ABSOLWENTA NASZEJ UCZELNI

opinie

studentów i absolwentów

Alan Zakrzewski

student

Cześć wszystkim! Mam na imię Alan i na WSSP studiuję kierunek wychowanie fizyczne. Dbanie o formę, aktywność fizyczną i zdrowy styl życia to od zawsze było to, czym się interesowałem najbardziej. Nic więc dziwnego, że jako kierunek studiów wybrałem właśnie wf. Dzięki indywidualnemu podejściu do studenta i dużej wyrozumiałości wykładowców mogę łączyć studiowanie z pracą zawodową, czyli byciu trenerem personalnym oraz trenerem od przygotowania motorycznego drużyny piłki nożnej kobiet Górnik Łęczna. To jeszcze nie wszystko. Zajmuję się również dystrybucją wysokiej jakości suplementów, które pomagają utrzymać zdrowy styl życia.

Jeśli sport jest ważną częścią twojego życia i lubisz go tak jak ja, kierunek Wychowanie fizyczne na WSSP będzie dobrym wyborem!
Gorąco polecam!

Aleksandra Rosiak

absolwentka

Bardzo się cieszę, że moja pasja do sportu może być rozwijana również poprzez studiowanie kierunku wychowanie fizyczne. Jest to możliwe dzięki wyrozumiałemu
podejściu Władz Uczelni, która wspiera sportowców i umożliwia studiowanie w ramach indywidualnej organizacji studiów. W ten sposób moja kariera sportowa
może iść równolegle w parze z nauką. Cieszę się, że ja i moje koleżanki, które również tu studiują możemy przyczyniać się do promowania Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie.

Skip to content