Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie powstała w 2000 roku i zlokalizowana jest w budynku głównym Uczelni. Dostępna jest przez 5 dni w tygodniu dla wszystkich studentów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz pracowników naukowych. W Czytelni Biblioteki znajdują się stanowiska komputerowe, dzięki którym użytkownicy mają stały dostęp do Internetu. Część stanowisk komputerowych przystosowana jest do potrzeb osób niedowidzących – urządzenia powiększające, klawiatura BigKeys, klawiatura ZoomText large-print. Czytelnia dostosowana jest również  do potrzeb pracy indywidualnej studenta.

 

Student każdego kierunku znajdzie w naszej Bibliotece materiały potrzebne w trakcie studiów. Systematycznie wzbogacany i aktualizowany księgozbiór, liczący obecnie ok. 22 000 woluminów, obejmuje  m.in. pozycje z zakresu rehabilitacji medycznej, fizjoterapii, kosmetologii, turystyki i rekreacji oraz wychowania fizycznego oraz słowniki, encyklopedie, podręczniki, czasopisma specjalistyczne i pozycje multimedialne. Regularnie sprowadzane są najnowsze  czasopisma naukowe  oraz branżowe.

Obsługa Biblioteki AWP wspomagana jest przez wyspecjalizowany program komputerowy MAK+, rekomendowany przez Krajową Radę Biblioteczną.  Studenci mogą więc zdalnie przeglądać katalog biblioteczny, sprawdzać dostępność poszczególnych pozycji, zarządzać własnym kontem i wypożyczonymi egzemplarzami.

 

Dodatkowym udogodnieniem jest umożliwienie studentom AWP bezpłatnego dostępu do wielu naukowych baz, gromadzących swoje zasoby online. Należą do nich: IBUK Libra, Wirtualna Biblioteka Nauki, e-Publikacje Nauki Polskiej (EPNP).

 Godziny otwarcia Biblioteki AWP
wtorek – sobota
8.30-15.30

niedziela, poniedziałek
nieczynne

Telefon: /81/ 740 72 40 w.30
e-mail: biblioteka@wssp.edu.pl; info@pol.edu.pl

 

UWAGA!

 

W okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 31 sierpnia) Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku  w godzinach 8:30-15:30.


 

22000

woluminów

Katalog biblioteki
EBSCO Publishing

libra.ibuk.pl – dostęp do elektronicznej platformy książek

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że od 14 grudnia br. Biblioteka Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola wykupiła dostęp do czytelni internetowej http://libra.ibuk.pl

Serwis ten umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. W ibuk.pl znajdziecie Państwo podręczniki akademickie, publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki.

Książki w ibuku można czytać na dwa sposoby:

1) Dostęp do publikacji z sieci uczelni na stronie http://libra.ibuk.pl/
UWAGA! Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć osobiste konto myIbuk.

2) Dostęp do publikacji spoza sieci uczelni na stronie http://libra.ibuk.pl/
poprzez PIN dostępu do zdalnego logowania, który można otrzymać osobiście w Bibliotece WSSP

Tutoriale ułatwiające korzystanie z platformy IBUK Libra dostępne są na kanale YouTube.

Warto informację o bazie i  dostępie do książek rozpowszechnić wśród swoich kolegów i wykładowców tak, by dotarła do jak najszerszej rzeszy odbiorców.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z serwisu!