Sprawozdanie z Wyjazdu na Konferencję EPS Sierpień 2019

W dniach 22 – 25 sierpnia 2019r przedstawicielki  Samorządu Studentów WSSP w Lublinie wzięły udział w VI Konferencji Ekspertów Praw Studenta organizowanej przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Gospodarzem tegorocznej edycji był Samorząd Studentów Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki oraz Politechnika Krakowska.

W trakcie pobytu w Krakowie nasze przedstawicielki – Kamila Gilewicz – Przewodnicząca Samorządu Studentów oraz Alicja Oleszczak – członek Samorządu Studentów wzięły udział w licznych szkoleniach. Głównym celem Konferencji było przede wszystkim przygotowanie Samorządowców do przeprowadzenia szkoleń na swoich Uczelniach z zakresu Praw i Obowiązków Studenta. Nasze reprezentantki zdobyły wiedzę z zakresu metodyki szkoleń i prezentacji. Opanowały także umiejętności związane z przekazywaniem wiedzy  i doskonaleniem umiejętności miękkich. Podczas 4-dniowej Konferencji dziewczyny wzięły także udział w spotkaniu z Wicepremierem, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dr Jarosławem Gowinem.  W programie znalazło się także miejsce na prezentację  z zakresu wsparcia psychologicznego na Uczelniach i szkolenia dodatkowe – m.in. „Skuteczne przywództwo – budowanie autorytetu i kreowanie wizerunku lidera” i „Przygotowanie i wykonanie najkrótszych wystąpień publicznych”.

Po kilkugodzinnych blokach szkoleniowych każdego dnia wspólnie z ponad 140 Uczestnikami z całej Polski nasze przedstawicielki brały udział we wspólnej integracji. Jedną z atrakcji był występ artystów Stand Up.

Dodatkowo nasze reprezentantki wróciły do Lublina z certyfikatami ukończenia cyklu szkoleń z zakresu kompetencji Eksperta Praw Studenta.

Całe wydarzenie było finansowane ze środków Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Opracowanie:

Kamila Gilewicz
Przewodnicząca Samorządu Studentów WSSP.