Relacja z I Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Ratownictwo Medyczne w Nauce i Praktyce”

W dniach 5-7.10.2015r. odbyła się w Suwałkach

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Ratownictwo Medyczne w Nauce i Praktyce”

zorganizowana przez:

• Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu,
  • Wydział Studiów Anglojęzycznych Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie,
  • Polskie Towarzystwo Medycyny i Technik Hiperbarycznych,
  • Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach,
  • Okręgowe WOPR w Radomiu oraz
  • PODWODNIK Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych

Konferencję patronatem objął:

JM prof. dr hab. inż. Zbigniew ŁUKASIK
REKTOR UNIWERSYTETU TECHNOLOGICZNO-HUMANISTYCZNEGO
im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

JM prof. dr hab. Witold KŁACZEWSKI
REKTOR WYŻSZEJ SZKOŁY SPOŁECZNO-PRZYRODNICZEJ
im . Wincentego Pola w Lublinie

Z ramienia WSSP im. W. Pola w Lublinie w konferencji uczestniczyli:

• Dziekan Wydziału Studiów Anglojęzycznych dr hab. n. med. Agnieszka Pedrycz, przewodnicząca Komitetu Naukowego Konferencji oraz
  • Pełnomocnik Rektora ds. Nauki dr n. med. Krzysztof Metera, prof. WSSP.

Zaprezentowali oni wyniki swoich badań w wystąpieniach:

1. ” Zapobieganie upadkom osób w wieku podeszłym” dr n. med. Krzysztof Metera (WSSP Lublin), mgr Agnieszka Maruszewska( WSSP Lublin)
  2. ” Wskazania do terapii hiperbarycznej w stanach nagłych” prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pedrycz (Uniwersytet Medyczny w Lublinie, WSSP Lublin), dr hab. n. med. Piotr Siermontowski (Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie)
  3. ” Wybrane odmienności resuscytacji ciężarnej” prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pedrycz (Uniwersytet Medyczny w Lublinie, WSSP Lublin), lek. med. Andrzej Miturski (Uniwersytet Medyczny w Lublinie).
  4. „Postępowanie przedszpitalne w urazie komunikacyjnym ciężarnej” prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pedrycz (Uniwersytet Medyczny w Lublinie, WSSP Lublin), lek. med. Andrzej Miturski (Uniwersytet Medyczny w Lublinie).

Uczestnicy Konferencji zapoznali się także z organizacją i działalnością , wyjątkowego w skali Europy Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach.