ERASMUS+ Wizyta wykładowców z International Health Sciences University, Uganda

W dniach 8-12.03.2017 Uczelnię naszą odwiedzali wykładowcy i pracownicy z uczelni partnerskiej w Ugandzie – International Health Sciences University- Pani Rose Clarke Nanyonga, Pani Evelyn Ayot i Pan John Bosco Alege.

W pierwszym dniu wizyty odbyło się spotkanie z Władzami Uczelni i Wydziału, na którym omawiane były szczegóły wspólnych projektów. W kolejnych dniach zaplanowane zostały spotkania z wykładowcami, koordynatorami programów i zespołem ds. projektów międzynarodowych w zakresie nauk o zdrowiu.

W ramach wizyty przeprowadzili cykl wykładów dla studentów naszej Uczelni, w zakresie systemu zdrowia publicznego w Ugandzie.

Rose Clarke Nanyonga  MSN, APRN, Ph.D.-Ag. Vice Chancellor IHSU
The role of Public Health in strengthening the national healthcare system: A case study of Uganda.

John Bosco Alege, Msc- Dean Institute of Public Health and Management IHSU
The role of community health systems in the uptake of maternal and newborn health services:  Experiences from a rural hospital in Uganda.